Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
To kompositioner. Sign. Balle, samt nummerede hhv. 34/250 og 284/330. Litografier i farver. Bladstørrelse 34×50 og 62×41. Uindrammede. (2)
Litteratur: Henning Smidth nr. 19XX-083 og 1966–013.
Original stand.
Moderne kunst og design, 21. september 2021