2142/770
Dansk design
Standerlampe af messing monteret med skærm af hvid akryl. 1930–40'erne. H. inkl. skærm 142.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Fod med buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag