1516/571
Johannes Hedegaard (f. Helsingør 1915, d. 1999)
“Sommerpigen.” Sign. Hedegaard 44, stemplet Evan Jensen brinze, København. Figur af patineret bronze. H. 33.
Moderne kunst og design, 14. april 2015
Vurdering
Hammerslag