2104/​869

Art deco

Daybed med stel af mahogni. Sæde og sider betrukket med lyst blomstret stof. H. 55. L. 180. D. 72.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Mindre defekter på sygninger.

Moderne kunst og design, 26. januar 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag