2119/210
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Landskab med solnedgang over mark. Sign. Viggo Pedersen 10/8 1890. Olie på lærred. 43×65.
Nålehuller i hjørner. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag