877/595
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
Motiv fra Bovbjerg Klint. Sign. Jens Søndergaard. Olie på lærred. 96×106.
Udstillet: Udlånt til “Kunst i Viborg”, 1942.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018
Vurdering
Hammerslag