12137/​83

Bismarvægt af messing og jern med talrige approberingsstempler. 18./19. årh. H. 85. L. 90.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker.

Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021

Vur­dering

800–1.200 DKK

Hammerslag