1949/844
Kees van Bohemen (f. Haag 1928, d. sst. 1985)
Komposition med boksere. Sign. Kv. Bohemen, 68. Mixed media på papir. Lysmål 44,5×60.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag