Dansk møbeldesign
Væghængt skuffesektion af riopalisander, front med to skuffer og hylde. Udført og mærket hos Aksel Kjersgaard. 1960'erne. H. 45. B. 45. D. 23.
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Effekter der er lavet af riopalisander eller indeholder dele af træsorten, kræver et CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land udenfor EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse. Yderligere information kan fås på opfordring.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
25 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||