1831/721
Dansk møbeldesign
Barskab af palisander, front med nedfældig klap bag hvilken hylde og flaskeholdere fineret med eg. 1960–70'erne. H. 70. B. 77. D. 40.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag