2109/201
Dansk maler, ca. 1900
Skovbund med svampe, kogler og blomster. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. Cirkelformet. Diam. 35 cm.
Enkelte mindre retoucheringer. Minimale krakeleringer og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
48 bud