To kinesiske helsilke forliggere. Begge med medaljondesign. Begge ekstremt tætknyttet 1,96 mio. pr. m2. 21. årh. 92×61. 90×59,5.(2)
90×59,5: Let farveudløb. 92×61: Intet at bemærke.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021