2138/​220

To kinesiske helsilke forliggere. Begge med medaljondesign. Begge ekstremt tætknyttet 1,96 mio. pr. m2. 21. årh. 92×61. 90×59,5.(2)

90×59,5: Let farveudløb. 92×61: Intet at bemærke.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

3.000–4.000 kr

Hammerslag

2.000 kr

(Autobud) 2.000 kr
2.000 kr
(Autobud) 1.800 kr
1.750 kr
1.700 kr
1.650 kr
1.600 kr
1.550 kr
1.500 kr