2022/247
Sophus Petersen (f. København 1837, d. Frederiksberg 1904)
Opstilling med østers og en vinkande på et bord. Sign. Sophus Petersen 16. April 1892. Olie på lærred. 29×32.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag