1308/​747

Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)

Sofabord opsat på tilspidsende ben. Top med profilerede kanter. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. H. 57,5. L. 124,5. B. 59,5.

Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Slitage på lakering.

Moderne kunst og design, 19. februar 2013

Vur­dering

500 DKK

Hammerslag

145 DKK

15 bud

145 DKK
(Autobud) 140 DKK
140 DKK
130 DKK
(Autobud) 125 DKK
120 DKK
(Autobud) 95 DKK
90 DKK
(Autobud) 85 DKK
80 DKK
(Autobud) 70 DKK
65 DKK
(Autobud) 60 DKK
55 DKK
50 DKK