1308/747
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)
Sofabord opsat på tilspidsende ben. Top med profilerede kanter. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. H. 57,5. L. 124,5. B. 59,5.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Slitage på lakering.
Moderne kunst og design, 19. februar 2013
Vurdering
Hammerslag
15 bud