1834/41
Dansk maler, 19. årh.
Rygvendt mandlig model. Usigneret. Olie på lærred. 75×55,5.
Enkelte retoucheringer. Krakeleringer. Nogle afskalninger, specielt langs blændrammens kanter. Lærred bør strammes op. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 20. august 2018
Vurdering
Hammerslag
24 bud