2039/​516

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Reolvæg af massiv elm, bestående af skab, 1/1 bogkasse, 2/3 bogkasse og sokkel. Udført hos Rud. Rasmussen Snedkerier. H./B. 76/50,5. D. 27,5/36. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og slitage på lak. Rester fra klister.

Moderne kunst og design, 22. september 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

9.000 DKK

9.000 DKK
8.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
8.000 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK