1831/​781

Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)

Bordlampe af stentøj med mørk glasur og dekorationer i guld. Sign. Bjørn Wiinblad. H. inkl. fatning. 82.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 31. juli 2018

Kategori
Vur­dering

4.000 DKK

Solgt

Hammerslag

3.600 DKK  

7 bud

Tidspunkt Byder Bud
3.600 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK