1831/781
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
Bordlampe af stentøj med mørk glasur og dekorationer i guld. Sign. Bjørn Wiinblad. H. inkl. fatning. 82.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||