Foto endnu ikke klar
888/​196

Gustaviansk almue sofa af grønmalet træ, udskåret med gennembrudte sider og ryg med vaser, galleri og drapperier. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 97. L. 186. D. 70.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

30.000 DKK