Foto endnu ikke klar
888/196
Gustaviansk almue sofa af grønmalet træ, udskåret med gennembrudte sider og ryg med vaser, galleri og drapperier. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 97. L. 186. D. 70.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019
Vurdering
Hammerslag