2115/50
Ubekendt maler, 19. årh.
En herre kurtiserer en kvinde i en skov. Sign. Lei Leistern. Olie på lærred. 69×56.
Krakeleringer samt mindre afskalninger. Hul i lærred øverst venstre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag