2418/828
Dansk møbeldesign
Stue bestående af sofa, høj- og lavrygget lænestol samt skammel. Stel af bejdset bøg. Sæde og ryg betrukket sort, dybhæftet skind. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med slitage og smuds.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud