2032/37
Robert Panitzsch (f. Mecklenborg 1879, d. København 1949)
En pige fodrer høns. Sign. Robert Pan. 25. Olie på lærred. 71×56.
Lærredet en smule løst foroven. Enkelte mindre overfladeridser og buler.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag