Foto endnu ikke klar
1123/​1121

Ubekendt maler, 19. årh.

Dame og herre på vej til kirke i hestevogn. Sign. Louise Bild, 1842. Akvarel og sepia på papir. Lysmål 17,5×23,5.

Fugtskjolder. Undersøgt i ramme. Mindre huller.

Malerier, 8. juni 2011

Vur­dering

600–800 DKK

Hammerslag

65 DKK

65 DKK
60 DKK