Foto endnu ikke klar
1123/1121
Ubekendt maler, 19. årh.
Dame og herre på vej til kirke i hestevogn. Sign. Louise Bild, 1842. Akvarel og sepia på papir. Lysmål 17,5×23,5.
Fugtskjolder. Undersøgt i ramme. Mindre huller.
Malerier, 8. juni 2011
Vurdering
Hammerslag