1436/​1699

Fransk kamingarniture af forgyldt bronze og hvid alabast, bestående af et par to-armede kandelabre og kaminur med skaive af hvid emalje. Louis XVI fom, 19. årh.s slutning. Kaminur H. 37. B. 27. D. 15. Kandelabre H. 25. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger.

Varia, 4. september 2014

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK