2004/231
Peder Knudsen (f. København 1868, d. sst. 1944)
Klippekyst med udsigt til flere øer. Sign. Peder Knudsen. Olie på lærred. 66×77.
Dette emne handles i fuldmoms
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag