1822/1536
Fransk bordlampe af celadon-farvet krakelé porcelæn med montering af forgyldt bronze, hanke i form af maskaroner med bukkehorn. Mrk. Bonneterre Successeur, Paris. 19. årh.s slutning. Senere monteret til el. H. ekskl. montering 43 cm.
Fremstår med reparation ved ene hank.
Varia, 31. maj 2018
Vurdering
Hammerslag