1314/231
Tre stole af ådret træ med gyldenlæder betræk, dekoreret i farver, et par stole og en armstol udskåret med kronet monogram. 18. årh.s første halvdel. (3)
Betrækket revent og meget slidt. Ikke stabile. Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 1. april 2013
Vurdering
Hammerslag
27 bud