2131/869
Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)
Kvadratisk sofabord med ben af forkromet stål. Topplade af eg. H. 47. L./B. 115.
Proveniens: Hidrører fra den tidligere ejerkreds af Fritz Hansen.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak, skjolder og blækmærker. Løse ben.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag