2131/​869

Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)

Kvadratisk sofabord med ben af forkromet stål. Topplade af eg. H. 47. L./B. 115.

Proveniens: Hidrører fra den tidligere ejerkreds af Fritz Hansen.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak, skjolder og blækmærker. Løse ben.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK