2023/153
Christian Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
Marine med et sejlskib på et stille solfyldt hav. Sign. Chr. Benjamin O. 1906. Olie på lærred. 32×40.
Mindre retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud