Arne Lofthus (f. Bergen 1881, d. København 1962)
Prospekt fra Kongens Nytorv. Sign. A. Lofthus 1923. Olie på lærred. 55 × 65.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 601, 2006 nr. 380.
Nogle retoucheringer og en reparation nær øverste højre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
11 bud