872/93
Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)
Landskab med udsigt fra Rye Station. Sign. monogram 1878. Olie på lærred. 33×45.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag