1950/56
“Atmos”. Bordur af glas og messing, hvidemaljeret urskive med romertal, synligt urværk. 20. årh. H. 23. B. 20. D. 15.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag