“Dobbeltriflet”. Bestik af sølv. Udført hos Cohr m.fl. 19.-20. årh. Vægt ekskl. dele med stål ca. 2910 g. (70)
Cohr: 12 middagsknive, 6 middagsgafler, 4 middagsskeer, 8 dessertskeer, 13 barneskeer, 3 kagegafler, kartoffelske.
Div. mestre: 1 middagsske, 6 middagsgafler, 1 frokostgaffel, 12 barnegafler, 2 teskeer, portageske.
Cohr: Delvis ubrugt, ellers mindre brugsslitage, énkelte knive med mindre buler i ender af skaft. Div. mestre: Brugspatina, herunder ridser og mærker.