2040/500
Poul Anker Bech (f. Taars 1942, d. 2009)
“Ved en grusgrav, efter regnen”. Sign. Bech samt på bagsiden P. A. Bech, 2002. Olie på lærred. 61×104./
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag