2103/178
Skønvirke skål af sølv, drevet med æblegrene og paneler, indvendig forgyldt. P. Hertz, København 1901. Vægt 372 g. Diam. 18 cm. Indsats af glas.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud