2425/573
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Lille kugleformet vase af lertøj med horisontale indridsninger i relief. Dekoreret med uranglasur. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler ca. 1930'erne. H. 11,7. Diam. 13,5.
Vurdering
Hammerslag