2440/1157
Volmer Bahner (f. Fredericia 1912, d. Ærøskøbing 1995)
Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv bestående af halskæde, armbånd og øreclips hver prydet med rød og hvid emalje. L. 19–39. Samlet vægt ca. 91 g. (4)
Original æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Vurdering
1091286 |