2440/​1157

Volmer Bahner (f. Fredericia 1912, d. Ærøskøbing 1995)

Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv bestående af halskæde, armbånd og øreclips hver prydet med rød og hvid emalje. L. 19–39. Samlet vægt ca. 91 g. (4)

Original æske medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

806902 1.050 DKK
1091286 1.000 DKK