2417/121
Albert Küchler (f. København 1803, d. Rom 1886)
En italiensk dreng får en slurk af vandkrukken. Usigneret. Olie på lærred. 32,5×27,5.
Minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud