2435/​47

Dansk rokoko kommode af delvist forgyldt egetræ, svungen ligeknækket sider og front med fire skuffer, cabriole ben. 18. årh.s midte. H. 100. B. 64. D. 41.

Almindelige brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?