2435/46
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
Parti fra Fredrikshaab Skærgård. Sign. Em. A. Petersen. Olie på lærred. 70×100.
Mindre overfladiske krakeleringer.
Vurdering