2131/890
Svensk design
Armstol med stel af fyrretræ. Udført 1960–1970érne hos Nässjö Stolfabrik.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
29 bud