2103/617
J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)
Sårede soldater. Sign. i trykket J.F. W. 1915. Litografi. Lysmål 60×48.
Undersøgt i ramme. Syrepletter. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag