2103/​617

J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)

Sårede soldater. Sign. i trykket J.F. W. 1915. Litografi. Lysmål 60×48.

Undersøgt i ramme. Syrepletter. Papiret er gulnet.

Moderne kunst og design, 19. januar 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

800 DKK
750 DKK