2438/517
Jean-Paul Riopelle (f. Montreal 1923, d. 2002)
"Le Sablier”, 1979. Seks kompositioner. Sign. Riopelle 1–6, 90/90. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×65. (6)
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Herudover god stand.
Vurdering