2104/530
Ubekendt design
Et par væglampetter af messing med koniske skærme af opalglas. Udført 1960erne. H. 29. (2)
Alders- og brugspatina, herunder ridser og mærker. Ene lampe mangler fatningshus. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag