2450/811
Dansk møbeldesign
Skænk af eg, front med fire døre, bag hvilke hylder og udtræksbakker. 1970'erne. H. 90. B. 215. D. 48.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Èn nøgle medfølger.
Vurdering