2441/1280
En samling kamésmykker af henholdsvis 8 kt.-14 kt- og 18 kt. guld bestående af tre ringe, et vedhæng samt et par ørestikker hver prydet med udskåret kamé. Samlet vægt ca. 12 g. Str. 50–54. (6)
En ring af 8 kt. guld, vedhæng og ørestikker af 14 kt. guld samt to ringe af 18 kt. guld.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
891280 |