2015/360
Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933)
Kronhjort kranium. Sign. monogram 6/12 1891. Olie på lærred. 27×24.
Proveniens: Hidrørende fra kunstnerens nærmeste familie.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag
45 bud