2005/17
Dansk spejl i ramme af forgyldt træ træ og gesso. Rokokoform, 19. årh.s sidste halvdel. H. 108. B. 54.
Mindre afslag. Småreparationer. Patina. Senere spejlglas. Ingen bagbeklædning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag