12027/86
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Eiffel Tower with Donkey”. Usign. Ca. 1953. Litografi i farver. Rammemål 53,5×42,5.
Lidt ridser og slid på ramme. Ingen brud på glas. Rustikt og smukt.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud